O nas

Na obrzeżach Warszawy znajduje się wiele ośrodków opieki nad osobami starszymi. Oferują one różny standard i poziom wykonywanych usług. Dom Seniora „Zalesie Vita” jest jednak wyjątkowy. Posiada unikalne walory, które wyróżniają go spośród innych, podobnych placówek opiekuńczych.

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i selekcji najwyższej klasy personelu.
„Medvita 24” to prężnie rozwijająca się firma, wyspecjalizowana w organizowaniu opieki dla seniorów w kraju i za granicą. Od kilku lat pracujemy na rynku niemieckim, gdzie zajmujemy się kilkuset niepełnosprawnymi seniorami. Nasz sukces to również nasi pracownicy. Pozyskujemy ich w drodze bardzo dokładnej selekcji, która wyłania tylko wartościowe osoby, w pełni rozumiejące specyfikę swojego zawodu. Odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje to nasze podstawowe ale nie jedyne wymagania. Zatrudniamy tylko osoby o wysokiej kulturze osobistej i poczuciu empatii a jednocześnie pogodne, silne psychicznie i łatwo zjednujące sobie sobie sympatię otoczenia.
Dom Seniora „Zalesie Vita” jest ukoronowaniem naszych doświadczeń, jakie zdobyliśmy w pracy z ludźmi starszymi, chorymi, wymagającymi stałej pomocy a także we współpracy z najlepszym personelem.

Lokalizacja
Ośrodek „Zalesie Vita” położony jest w jednej z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w pobliżu Warszawy. Doskonały klimat, walory turystyczne Zalesia Górnego tworzą idealne warunki pobytowe dla osób starszych. Szlaki piesze, rowerowe, którymi można przemierzać pobliski Chojnowski Park Krajobrazowy, kąpieliska i stawy pełne ryb zachęcają do aktywnego wypoczynku nie tylko pensjonariuszy Domu Seniora. Wraz z rodzinami mogą oni chodzić na spacery, podziwiać nieskażoną, dziką przyrodę i cieszyć się pięknem okolicy. W pobliżu znaleźć można wiele ciekawych miejscowości, z których najbardziej znaną jest Konstancin –słynne w całej Polsce uzdrowisko. Spacery wokół tutejszych tężni znacząco wpływają na poprawę zdrowia i kondycji fizycznej, są zalecane w profilaktyce wielu chorób, nie tylko wieku starczego.

Zalesie Górne to znana miejscowość letniskowa, położona w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od centrum stolicy, 3 km od Piaseczna i około 10 km od Konstancina.

Obok Zalewu Zegrzyńskiego, tutejsze stawy to największe kąpielisko w okolicach Warszawy. W większości są one przeznaczone do celów wędkarskich, choć amatorzy pływania i plażowania również znajdą tu coś dla siebie.

Chojnowski Park Krajobrazowy stanowi południową część zielonego pierścienia otaczającego stolicę. Pełni on ważną rolę klimatotwórczą. W całym parku znajduje się wiele  ścieżek dydaktycznych i szlaków turystycznych. Można je przemierzać pieszo lub na rowerze. Nic dziwnego, że w każdy wolny dzień do Zalesia Górnego ściąga tłum warszawiaków i jest ono jednym z najbardziej pożądanych lokalizacji mieszkaniowych.


Nowy i świeżo oddany do użytku budynek po generalnym remoncie. 

Przyjemnie jest przebywać w nowym, pachnącym czystością domu. Wszystkie meble, całe wyposażenie zostało zakupione specjalnie dla naszych gości. Budynki zostały generalnie wyremontowane, przebudowane, pozbawione barier architektonicznych i utrudnień.

Kameralny i przytulny klimat
Ciepła i rodzinna atmosfera, w której łatwiej poczuć się jak u siebie w domu, to jeden z priorytetów w trosce o komfort naszych gości.

Kuchnia oparta o regionalne produkty dostępne w sąsiednich gospodarstwach.
Dom Seniora „Zalesie Vita” położony jest w bezpośredniej bliskości wiejskich gospodarstw produkujących świeżą, nieskażoną żywność, bez konserwantów i dodatków chemicznych, które obciążają system immunologiczny osób starszych. Kupujemy: owoce, warzywa, jajka
i przetwory mleczne. Dzięki ich jakości możemy tworzyć smaczne i zdrowe posiłki.

Różnorodność zaplanowanych zajęć i programów terapeutycznych

Indywidualne podejście do każdego z pensjonariuszy
Każdy z pensjonariuszy jest w Domu Seniora „Zalesie Vita” traktowany w szczególny, pełen atencji sposób. W oparciu o osobiste potrzeby i przyzwyczajenia dobieramy diety, poziom aktywności, ofertę kulturalną i zajęcia.


Bogata oferta kulturalna.
Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych jest jednym z naszych sztandarowych sposobów spędzania wolnego czasu, jaki oferujemy podopiecznym.
Niekiedy w ciągu aktywnego życia, pełnego obowiązków zawodowych i rodzinnych, czas płynie zbyt szybko, by śledzić wydarzenia kulturalne. Później, w wieku emerytalnym zwykle brakuje na to sił i możliwości.
Podopieczni Domu Seniora „Zalesie Vita” mogą te zaległości nadrobić. Organizujemy dla nich regularne wyjazdy do teatrów i kin, a także interesujące wystawy i koncerty.
Dla osób niepełnosprawnych mamy również propozycje stacjonarnych spotkań za sztuką: projekcje filmowe, głośne czytanie, prelekcje i wykłady na interesujące tematy.

Sprawimy, że poczujesz się:

Bezpieczny

Dzięki całodobowej opiece medycznej

Aktywny

Dzięki zapewnieniu Ci uczestnictwa w życiu kulturalnym i zajęciach ruchowych

Potrzebny

Dzięki umożliwieniu Ci stałych relacji z rodziną i najbliższymi

Zrealizowany

Dzięki możliwości rozwijania twoich zainteresowań i pasji

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się